Odszkodowanie z AC

Stłuczki, kolizje oraz wypadki drogowe mają do siebie to, że zawsze przytrafiają się nam w najmniej oczekiwanym czasie. Warto być dobrze przygotowanym na tego typu okoliczności i wiedzieć, w jaki sposób dochodzić odszkodowania z AC.

By mogło w ogóle dojść do wypłaty środków z odszkodowania z tytułu Auto Casco, konieczne jest ustalenie przez właściciela wysokości zaistniałej szkody. W praktyce wyróżnia się dwa sposoby szacowania jej sumy: w warsztacie naprawczym oraz przy pomocy metody kosztorysowej. Ustalenie wysokości odszkodowania AC jest znacznie bardziej problemowe w przypadku drugiego sposobu. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że szkody są wyceniane w oparciu o specjalistyczne programy kalkulowania napraw, przez co często są zaniżane.

AVISTA Polska prowadzi w imieniu poszkodowanych sprawy o uzyskanie odszkodowania z polisy AC. Odszkodowanie z AC mogą uzyskać wyłącznie te osoby, które mają wykupioną polisę ubezpieczeniową na pojazd. Tego typu ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, dlatego nie każdy kierowca je posiada.

kolizja z Fiata i Jaguara

Kiedy ubiegać się o odszkodowanie z AC?

O odszkodowanie z AC mogą wystąpić osoby, które uszkodziły samochód z własnej winy i chcą w ten sposób uzyskać koszty naprawy auta. Jeśli nie jesteś odpowiedzialny za wypadek, wówczas ubieganie się o odszkodowanie z polisy Auto Casco nie ma żadnego sensu (wówczas zgodnie z prawem możesz wystąpić o odszkodowanie z OC pojazdu sprawcy).

Wina za spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego to tylko jeden z czynników uprawniających do skorzystania z polisy AC. Jeśli chcesz szybko uzyskać koszty naprawy i móc cieszyć się szybkim użytkowaniem samochodu, wówczas odszkodowanie z AC wydaje się być najlepszym rozwiązaniem (zwłaszcza w sytuacji, gdy wina nie została określona przez policję, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany bądź w toku jest sprawa sądowa o uznanie winy).

Uzyskaj najwyższe odszkodowanie z AC!

AVISTA Polska posiada wieloletnie doświadczenie w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych praktycznie ze wszystkich możliwych polis. Jeśli zależy Ci na szybkim odzyskaniu środków w ramach zaniżonego odszkodowania z AC, oddaj sprawę w ręce naszych specjalistów. Współpracując z naszą firmą, zyskujesz pewność:

  • skrócenia postępowania do minimum,
  • sprawnego skompletowania niezbędnej dokumentacji,
  • prawnej reprezentacji na każdym etapie prowadzonej sprawy.

Gwarantujemy, że przygotowana przez nas dokumentacja zapewni szybką likwidację szkody, a co za tym idzie, przyczyni się do uzyskania wysokiego odszkodowania z AC. Pomagamy wszystkim klientom, którzy nie zgadzają się z kwotą odszkodowania z polisy Auto Casco zaproponowaną przez ubezpieczyciela. Współpracujemy z niezależnymi rzeczoznawcami, a każdy z naszych ekspertów posiada szerokie doświadczenie w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych.

Scroll to Top