Dopłata do odszkodowania OC / AC
Miałeś stłuczkę, kolizję bądź wypadek drogowy nie ze swojej winy, w której uszkodzeniu uległ Twój pojazd? Ubezpieczyciel wypłacił Ci niskie odszkodowanie, jego kwota jest odległa od rzeczywistych kosztów naprawy samochodu? Jeśli tak, doskonale trafiłeś!
AVISTA Polska to zespół specjalistów oferujących poszkodowanym fachową pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań zarówno z tytułu OC sprawcy, jak i AC.
Spis treści:
Co to jest dopłata do odszkodowania?
Dopłata do odszkodowania to szybki i łatwy proces umożliwiający otrzymanie dodatkowych środków w ramach szkody na pojeździe. Jeżeli w okresie trzech ostatnich lat otrzymałeś odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia komunikacyjnego z AC lub OC sprawcy, a ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie, możesz uzyskać dopłatę do odszkodowania.
Swoim klientom proponujemy dopłaty do odszkodowań, a także wykup szkód, zwłaszcza tych, których nie udało się rozwiązać w zadowalający sposób. Dzięki nam możesz otrzymać dopłatę do OC bez konieczności angażowania własnego czasu i środków finansowych.
Pomagamy uzyskać dopłaty z OC sprawcy wszystkim posiadaczom pojazdów mechanicznych, będących zarówno podmiotami prawnymi (firmami, spółkami, stowarzyszeniami itp.), jak również osobom prywatnym.
AVISTA POLSKA to dopłaty do OC i AC wypłacane od ręki. Nie musisz obawiać się długotrwałych postępowań sądowych czy skomplikowanych negocjacji z ubezpieczycielem. Bierzemy wszystko na siebie, a Ty otrzymujesz pieniądze, nie tracąc przy tym zniżek ubezpieczeniowych!
Dlaczego warto ubiegać się o dopłaty do odszkodowań?
Warto ubiegać się o dopłatę do odszkodowania ponieważ można tylko zyskać. Nic nie tracisz, a analiza kosztorysu naprawy jest wykonywana całkowicie bezpłatnie. Poniżej kilka powodów, dlaczego warto:
Gwarantujemy, że z pomocą ekspertów z AVISTA POLSKA otrzymasz przysługujące Ci dopłaty do odszkodowań. Pomagamy wyegzekwować dopłaty do odszkodowań zarówno z AC, jak i z OC sprawcy wypadku.
Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania?
W celu uzyskania dopłaty do odszkodowania z AC lub OC sprawcy zgłoś się do firmy odszkodowawczej i prześlij niezbędne przeanalizowanie sprawy dokumenty, czyli kosztorys naprawy samochodu otrzymany od ubezpieczyciela oraz decyzję o wypłacie odszkodowania.
Jeśli nie posiadasz kosztorysu od towarzystwa ubezpieczeniowego – możesz go pobrać u ubezpieczyciela, a następnie przekazać specjalistom z AVISTA Polska, w celu przygotowania bezpłatnej analizy.
Dopłata do odszkodowania jest wypłacana w sposób wskazany przez poszkodowanego natychmiast po podpisaniu umowy przez obie strony. Odkup odszkodowania jako procedura pozbawiona dodatkowych kosztów, stanowi świetne rozwiązaniem dla osób, które w krótkim czasie chcą otrzymać należne im pieniądze.
Jeśli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku drogowym, odkupimy od Ciebie szkodę i dopłacimy do odszkodowania, które już zostało przyznane. Oferowane przez nas dopłaty do OC w żaden sposób nie wpływają na umowy polisy, ani na odszkodowania, które zostały wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe.
Proponujemy szybki, nieobarczony żadnym ryzykiem sposób na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych z tytułu szkody komunikacyjnej. Dzięki wieloletniej praktyce i kompleksowej wiedzy, pomagamy naszym klientom w sprawny sposób uzyskać dopłaty z OC sprawcy. Nie rezygnuj z funduszy, które Ci się należą. Zaufaj profesjonalistom i powierz sprawę w nasze ręce!
W jakich przypadkach warto starać się o dopłatę do odszkodowania?
O dopłatę do odszkodowania warto się starać, w przypadku gdy osoba poszkodowana w wypadku komunikacyjnym otrzymała od ubezpieczyciela zbyt niskie odszkodowanie. W celu zweryfikowania wysokości rekompensaty należy zwrócić szczególną uwagę na kosztorys naprawy pojazdu oraz decyzję zakładu ubezpieczeń. W tych dokumentach można znaleźć zapisy, z których wynika, że wypłacone odszkodowanie jest zaniżone.
Na co zwrócić uwagę w kosztorysie naprawy samochodu? Jak ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania?
Jest kilka pozycji w kosztorysie, na które warto zwrócić szczególną uwagę.
Amortyzacja części
Zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego stosowanie amortyzacji jest niedozwolone. Ta praktyka nadal stosowana przez ubezpieczycieli polega na tym, że od wartości nowej części odejmuje się procent, w jakim zużyta była część stara. Ponadto na kosztorysach znajdują się inne pozycje obniżające wysokość rekompensaty, np. rabaty, które w rzeczywistości osoba poszkodowana nie otrzymuje.
Zastosowanie części zamiennych
W opinii Sądu Najwyższego, jeśli w uszkodzonym pojeździe wcześniej znajdowały się części oryginalne, to naprawa powinna także odbywać się przy ich użyciu.
Bardzo często w kosztorysach napraw nie są one jednak uwzględniane i pojawiają się pozycje oznaczone symbolem Q (nieoryginalne części pochodzące od dostawcy producenta pojazdu, bez logo producenta pojazdu ale takie samej jakości, jak części oryginalne) lub P (części pochodzące od producenta niezależnego, a ich jakość może być niższa, niż oryginalnych).
Nieprawidłowa wycena pojazdu
W przypadku uznania szkody za całkowitą istotną kwestią jest wycena pojazdu przed szkodą. Odszkodowanie wypłacane przez zakład ubezpieczeń jest oparte na różnicy pomiędzy wartością samochodu sprzed szkody i po szkodzie. Zaniżona wartość pojazdu przed zdarzeniem drogowym powoduje zaniżenie odszkodowania.
Naprawa części zamiast montażu nowych
W kosztorysach nierzadko pojawia się pozycja: naprawa uszkodzonych części. Okazuje się, że niejednokrotnie naprawa nawet bardzo uszkodzonej części jest tańsza, niż montaż nowej i oryginalnej. Nie w każdym przypadku taka naprawa jest zalecana przez producenta.
Podsumowanie
1. O dopłatę można wnioskować w przypadku, gdy od wydanej decyzji przez ubezpieczyciela nie minęły jeszcze 3 lata.
2. W celu weryfikacji czy ma miejsce zaniżenie odszkodowania niezbędny jest kosztorys naprawy pojazdu oraz decyzja wydana przez ubezpieczyciela.
3. Dopłatę może otrzymać każda osoba, która otrzymała zbyt niskie odszkodowanie.